сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 7
home Занимливости

„Некој нека ѝ ги отстрани градите и стомакот“: Невеста побарала помош за поправање на фотографија од свадба, па стана хит на интернет

„Некој нека ѝ ги отстрани градите и стомакот“: Невеста побарала помош за поправање на фотографија од свадба, па стана хит на интернет

Ниедна невеста не сака некој од гостите на свадбата да ја засени, затоа што таа се мачела за организацијата за тоа да и биде најсреќен ден во животот.

Една невеста ги замолила своите пријатели на социјалните мрежи да и препорачаат човек кој е вешт во фотошоп за да ја отстрани роднината која ја упропастила целата фотографија од свадбата и за возврат понудила три долари. Имено, жената облекла тесен фустан кој ги истакнал нејзините џиновски гради.

„Ве молам да ги покриете нејзините гради и да го намалите нејзиниот струк“, напишала невестата.

Фотографијата завршила во групата „That’s It, I’m Wedding Shaming“ каде луѓето се потсмеваат на сметка на своите свадби.

„Ве молам да не пишувате грди коментари. Едноставно погледнете ја објавата и средете ја фотографијата ако можете и продолжете понатаму“, додала таа.

Луѓето веднаш почнале со шеги и погледнете што направиле: