недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 16
home Занимливости

Не ви требаат скапи препарати или цел ден за чистење: Направете го овој спреј и нема да имате прашина и пајажина

Не ви требаат скапи препарати или цел ден за чистење: Направете го овој спреј и нема да имате прашина и пајажина

Сите знаеме дека колку и да чистиме дома, по краевите и ќошевите се собира пајажина. Причина е прашината која паѓа, влакната, домашните миленичиња на кои им паѓаат влакна.

Единствен начин да се решите од ова во домот и да заштедите време, да го искористите на друго наместо на чистење, е да користите етерични масла.

Со нив прскајте ги местата каде се собираат пајажините, како и навлаките дома.

Ставете 700 мл. вода па додајте до 40 капки етерично масло.

Проблемот ќе биде решен.

Најнови вести

Коронавирус