недела, 5. декември 2021. Вести денес: 92
home Занимливости

Не сте виделе вакво нешто! – Нема да ви се верува големината на ова животно кое најверојатно го донесе коронавирусот!(ФОТО)

Не сте виделе вакво нешто! – Нема да ви се верува големината на ова животно кое најверојатно го донесе коронавирусот!(ФОТО)

Луѓето околу светот останаа без зборови кога ја видоа оваа фотографија. Нема да ви се верува колкав е овој редок азиски лилјак.

„Големиот златнокрунест лилјак“ беше сликан во Филипините па од тогаш стана интернет сензација.

– Се сеќавате кога ви кажав дека Филипините имаат лилјаци со човечка големина?  Епа за ова ви зборував, напиша Алекс.

Фотографијата ја објави Алекс, кој го сликал лилјакот како спие на неговата порта во својата нормална положба, наопаку. Фотографијата собра околу 300.000 лајкови.

Лилјакот е долг 1.7 метри.

Коронавирус