понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 92
home Занимливости

Не можеше да не и пререче на снаата на денот на свадбата- откако оваа свекрва стана за да се пресмета со неа настана вистински хаос (ВИДЕО)

Не можеше да не и пререче на снаата на денот на свадбата- откако оваа свекрва стана за да се пресмета со неа настана вистински хаос (ВИДЕО)

Пословичната нетрпеливост меѓу снаите и свекрвите излегла на виделина во Калифорнија, кога за време на венчавка за малку не дошло до поголем инцидент меѓу невестата и мајката на младоженецот.

Скандалозниот момент се случил кога свекрвата, за време на венчавката на нејзиниот син со девојката по име Ана Регсдејл пред неколку месеци, ги прекинала брачните завети со извик до снаата: „Не смееш да кажеш дека син ми има маани!“.

Ненадејното вмешување на свекрвата очигледно ги шокира присутните на венчавката, а по неколку секунди непријатна тишина, снаата одговори, по што започнува вистинска караница.

„Оди си. Нема да ми ја расипеш свадбата. Сите имаат маани, затоа и го сакам. Можеш да си одиш,“ гневно одговори снаата.

Инцидентот во еден момент се закани да ескалира, кога свекрвата Џуди одби да си оди, велејќи дека таа платила за венчаницата.

Сепак, сестрата на Ана, која ја објави снимката, вели дека свекрвата не успеала да застане меѓу младоженците, кои и натаму се во брак и сега имаат дете.

Коронавирус