петок, 5. март 2021. Вести денес: 77
home Занимливости

НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА: Си купи џемпер и кога прочита што пишува на етикетата – почна да плаче! (ФОТО)

НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА: Си купи џемпер и кога прочита што пишува на етикетата – почна да плаче! (ФОТО)

Една жена си купи џемпер и сакаше да го стави во машина за перење.

Кога ја погледна етикетата, на неа пишуваше:

„Свртете го џемперот наопаку и исперете го рачно, со ладна вода. За да не го уништите, како и сè друго во вашиот живот“.

Малку брутална порака, но нејзиниот џемпер дефинитивно ќе трае подолго, бидејќи нема шанси да не го послуша овој совет.

Корисничката на Твитер коментира дека плачела кога ја прочитала етикетата бидејќи навистина во тој момент имала бројни проблеми, па оваа порака емотивно ја сфатила.

Коронавирус