петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 149
home Занимливости

Не ги фрлајте пластичните садови: Со овој трик ќе ја отстраните и најлошата маснотија (ВИДЕО)

Не ги фрлајте пластичните садови: Со овој трик ќе ја отстраните и најлошата маснотија (ВИДЕО)

Без сомнеж ви се има случено да оставите прастичен сад кој никако не можете да го измиете, најчесто тоа се случува од мрснотија која секако е тешка да се отстрани.

На својот ТикТок профил, Американката Ади Кемплер со пријателите споделила трик кој на многумина ќе им го олесни животот.

Во садот кој е ‘проблематичен’, ставете детергент за садови, топла вода и убрус. Кога ќе ставите сè, затворете го садот со капак и тресете кон сите правци една минута. Тргнете го капакот, извадете го убрусот и исплакнете го садот кој ќе ве изненади со својата чистота.

Убрусот ја собира целата маснотија за време на процесот во кој го тресете садот во сите правци.

@adikemplerThis hack has saved so many of my Tupperware friends. Try it!!!! ##fyp ##cookingvideos ##cookinghacks ##lifehacks ##hacks ##stainremover ##foryou ##foryoupage♬ original sound – adikempler