среда, 7. декември 2022. Вести денес: 66
home Занимливости

Не е јајце и помфрит: Нешто здраво има во оваа чинија, ќе погодите ли што е тоа?

Не е јајце и помфрит: Нешто здраво има во оваа чинија, ќе погодите ли што е тоа?

На прв поглед на фотографијата нема ништо необично. Чинија со испржено јајце на око и помфрит. Ама не погодувате што навистина се наоѓа во оваа чинија.

Збунети сте? Не грижете се, не сте единствени.

Кога малку подобро ќе погледнете, ќе видите дека во чинијата всушност има само овошје.

Јаболка исечена на дебели ленти, како помфрит, грчки јогурт кој личи на белка од јајце, а на средината е ставена праска наместо жолчка.

Qatar 2022