вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 116
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Занимливости

Наздравете со пиво, здраво е

Наздравете со пиво, здраво е

Една студија откри дека пијалокот ги нуди истите бенефиции како виното.

Љубителите на пиво, може слободно да се радуваат бидејќи пијат здрав напиток, се разбира доколку тоа е во умерени количини.

Пивото содржи фолна киселина, витамини, железо. Студија спроведена на 1249 мажи и жени, постари од 57 години, откри дека оние кои пиеле вино редовно и во умерени количини, на пример една мала чаша дневно, имале помал ризик од дијабетис и висок крвен притисок.

Парламентарни избори 2020