петок, 20. мај 2022. Вести денес: 138
home Занимливости

„Нашето дете е можеби причина за да пиете“: Кога ќе видите што им испратиле луди родители на наставниците се ќе ви стане јасно (ФОТО)

Пакет вино за Божиќ се чини како совршен подарок, но креативноста на овие родители се гледа во етикетите.
„Нашето дете е можеби причина за да пиете“: Кога ќе видите што им испратиле луди родители на наставниците се ќе ви стане јасно (ФОТО)

Родителите напишале оригинална порака која гласи:

„Нашето дете е можеби причина за да пиеш, затоа уживај, овој пијалак е на наша сметка“. Дополнително, на местото на етикетата ставиле слика од својот помал син, како најава дека проблемите со нивните деца ќе продолжат и во иднина.

Твитот за само два дена имал повеќе од 37.000 лајкови.

Погледнете ја оваа креативна идеја:

Коронавирус