петок, 30. септември 2022. Вести денес: 15
home Занимливости

Нарачал панталони онлајн, му пристигнало нешто сосема друго – овој човек се шокирал кога го отворил пакетот (ФОТО)

Нарачал панталони онлајн, му пристигнало нешто сосема друго – овој човек се шокирал кога го отворил пакетот (ФОТО)

Жените понекогаш купуваат бескрупулозно или се премногу лековерни кога купуваат преку Интернет. Сепак, според сите извештаи, мажите не се ништо подобри.

Најурнебесното интернет купување, кој стана вирален, му се случи на еден човек, Дилан Еванс, кој самоуверено нарачал панталони и очила преку Интернет. Тој се надеваше на се кога му беше испорачана пратката, но не на ова што му пристигна – долг црвен фустан.

На шега Дилан ја сподели и фотографија од потврдената набавка, на која се прикажани и нарачаните односно платените артикли. Покрај таа фотографија, тој го објави и фустанот што го доби, а ни помалку ни повеќе облечен на него.

Секако, за кратко време фотографиите станаа вирални, а неговиот пост беше предмет на шеги и интересни коментари.

Коронавирус