четврток, 4. март 2021. Вести денес: 199
home Занимливости

Направете сами заштитна маска за само 2 минути

Направете сами заштитна маска за само 2 минути

Еве начин како сами да направите заштитна маска од хартиени салфети за само 2 минути.Потребни ви се: хартиени салфети, гумички за тегла и селотејп.
Начинот на изработка е многу едноставен и маската се прави во само неколку чекори.

Погледнете го краткото видео со инструкции:

Коронавирус