среда, 21. август 2019. Вести денес: 86
home Занимливости

Најужасната понуда за тоа како да го поминете денот на вљубените: Оваа држава ви дава да си изберете бубашваба (ФОТО)

Најужасната понуда за тоа како да го поминете денот на вљубените: Оваа држава ви дава да си изберете бубашваба (ФОТО)

Една зоолошка градина во американската сојузна држава Тексас годинава им предложи на самците за Денот на вљубените наместо цвеќе, бомбони или романтични вечери, да даваат имиња од поранешните партнери на бубашвабите.

Зоолошката градина Ел Пасо во Тексас им понуди на самците на по една бубашваба да дадат име од поранешниот партнер кој им останал во неславно сеќавање.

Инскетите потоа ќе бидат оброк на меркати, животни од семејството мунгоси, чија вечера ќе биде пренесува во живот на интернет.

Претставниците на зоолошката навеле дека во прашање се бубашвабите од Мадагаскар кои се познати како поголеми од своите роднини.

-Тоа е вид крупна бубашваба, а ги одгледуваме како храна за други животни во градината, навеле претставниците на зоолошката градина.