понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 124
home Занимливости

Најстрашната зграда на светот, само за храбрите: Како да не е доволно што има 94 ката, најгоре ве чека вистински кошмар (ВИДЕО)

Најстрашната зграда на светот, само за храбрите: Како да не е доволно што има 94 ката, најгоре ве чека вистински кошмар (ВИДЕО)

Во овој момент не можеме да смислиме ништо што би предизвикало поголем скок на адреналинот од оваа луда зграда во Чикаго. Апсолутно сме сигурни дека тука и најхрабрите би се исплашиле.

Се започнува во една зграда во Чикаго, на нејзиниот 94. кат. Како и самиот 94. кат да не звучи доволно лудо, Американците смислиле и еден предизвик за сите оние кои ќе соберат храброст да се качат до горе.

Имено, потребно е да се потпрете на еден од стаклените прозорци, да се фатите за левата и десната рачка и да се препуштите. Подвижната конструкција на овој прозорец полека ќе се помрднува, се додека во еден момент не дојдете во положба во која изгледа како да падата од зградата.

Како во најстрашните филмови, само што ова не е филм, туку реален живот, а вие сте главниот актер.

loading...