вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 84
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Занимливости

Најстрашна снимка од поплава: Водата проголта автобус полн со патници, а потоа го однесе низ река (ВИДЕО)

Најстрашна снимка од поплава: Водата проголта автобус полн со патници, а потоа го однесе низ река (ВИДЕО)

Северна Индија ја зафатија страшни поплави, а за нивните размери најдобро зборува морничавата снимка која се појави во медиумите.

На снимката се гледа како водата и клизиштата носат автобус до патници.

Силното неврме толку беше силно што автобусот потполно го сврти, а потоа огромната сила на водената стихија го однесе:

Во Индија веќе осум луѓе страдаа во овие поплави, а се стравува дека ќе ги има се уште.

Монсунските дождови веќе отсекле бројни оддалечени села и патишта.

Оваа година индиската област Керала исто така ја погодија монсунски поплави, а страдале повеќе од 300 луѓе и уништени биле над 1.000 домови.

Коронавирус