среда, 28. септември 2022. Вести денес: 110
home Занимливости

Најскапата невеста – за неа се дадени илјадници евра само поради една причина (ФОТО)

Свадбата која се случила во Словачка ги воодушевила буквално сите низ целиот свет и за неа сигурно уште долго ќе се зборува.
Најскапата невеста – за неа се дадени илјадници евра само поради една причина (ФОТО)

Тешко е да се заборави вакво нешто, кое е органзирано за да се слави цели 3 дена. Многу невести би сакале токму ваква свадба.

Постојат голем број видеа кои се објавени од оваа свадба.

Овој млад брачен пар станал популарен затоа што за свадбата биле одвоени неколку илјади евра.

Имено, се работи за 40.000 евра за свадба која се славела три дена.

Невестата имала круна на главата од чисто злато, а само неа морале да ја платат околу 3.000 евра.

Најмногу заработиле музичарите кои во текот на целата свадба свиреле и пееле. За една песна биле платени и по 500 евра.

 

Коронавирус