петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 146
home Занимливости

Најмногу милијардери се родени во овој хороскопски знак

Најмногу милијардери се родени во овој хороскопски знак

Ако верувате во хороскоп и сте родени во знакот на Лав, тогаш имате причина за радост.

Една неодамнешна анализа од страна на маркетинг компанијата АдВјув покажа дека токму во овој хороскопски знак се родени најмногу милијардери. На второ место се најдоа лицата родени во знакот на Бик, а третото место и припадна на Вагата.

Од друга страна, најмалку шанси да станат милијардери се луѓето родени во знакот на Овен.

Анализата беше спроведена според најновата листа на Форбс со 400 најбогати Американци, а во продолжение погледнете на кое место се наоѓа вашиот знак:

 

 1. Лав
 2. Бик
 3. Вага
 4. Водолија
 5. Близнаци
 6. Девица
 7. Јарец
 8. Риби
 9. Рак
 10. Стрелец
 11. Шкорпија
 12. Овен