сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 46
home Занимливости

Најде гнездо стршлени и реши да го уништи: Веднаш сфати дека тоа беше ужасно лоша идеја (ВИДЕО)

Најде гнездо стршлени и реши да го уништи: Веднаш сфати дека тоа беше ужасно лоша идеја (ВИДЕО)

Забележал гнездо стршлени на дрво, а потоа одлучил да ги погоди со сачмарка – тоа било многу лоша идеја!

Стршлените се општо познати како големи штетници меѓу инсектите, а нивниот убод е многу непријатен и на човекот може да му создаде големи проблеми, во некои случаи и смрт.

Токму тие причини ги прават совршени кандидати за истребување.

Јутјуберот „Wranglerstar“ наишол на гнездо стршлени на шумски пат во близина на својата куќа, каде секое утро трча неговата сопруга.

Одлучил да земе пушка и со неа да го уништи гнездото, но откако го направил тоа, стршлените биле прилично лути.

Погледнете го видеото…