вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 172
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Занимливости

Најбизарната сообраќајка го подели интернетот: Кој е крив за овој судир? (ВИДЕО)

Најбизарната сообраќајка го подели интернетот: Кој е крив за овој судир? (ВИДЕО)

Некои луѓе тврдат дека возењето е привилегија, а не право. Ако е тоа вистина, тогаш на овие двајца возачи во Перт во Австралија, таа привилегија треба да им биде одземена, откако учествуваа во овој бизарен судир.

Иако се чини дека невозможно да се удри во паркиран автомобил, снимката која доаѓа од Перт го прикажува спротивното.

На снимката се гледа моментот кога автомобилот се удираат еден во друг, додека еден се паркира, а другиот излегува од паркингот.

Оваа снимка е објавена на социјалните мрежи, па се поведе дискусија околу тоа кој возач е виновен. Дали возачот белиот или со црниот автомобил.

Вашето мислење напишете го во коментар.