петок, 16. април 2021. Вести денес: 40
home Занимливости

Над 24 милиони прегледи за само еден ден: Ова видео е оценето како “глупаво“, а сите го гледаат

Над 24 милиони прегледи за само еден ден: Ова видео е оценето како “глупаво“, а сите го гледаат

Јутјуб уште еднаш традиционално го објавил својот “преглед на годината“ во кој се наоѓаат инфлуенсери, најголемите трендови итн.

Иако видеото е објавено вчера веќе има собрано над 24 милиони прегледи, а на Твитер не престанува да се кометира истото, нарекувајќи го здодевно.

Освен тоа видеото досега собрало 2.7 милиони дислајкови и само 1.3 милиони лајкови.

Оние на кои видеото им се допаднало тврделе дека овогодишното е многу поинтересно од ланското видео, а јутјуберите истакнале дека во новото видео се вклучени интернационални и нови автори на Јутјуб.

Коронавирус