недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 42
Во живо

Годишна конференција на УМС: Младите за обнова на Македонија

home Занимливости

На снимање во живо девојка ја изгуби целата коса: Причината ќе ве шокира, можеби и вие го правите ова! (ВИДЕО)

На снимање во живо девојка ја изгуби целата коса: Причината ќе ве шокира, можеби и вие го правите ова! (ВИДЕО)

Инфлуенсерката Лори Фејт пробарала да ја третира косата со препарат за хемиско чистење, за време на „лајв“ јавување на Инстаграм.

Лори е позната по впечатливите и интезивни бои со кои често ја фарба својата коса и ја снима целата постапка. Овој  пат работите тргнаа лошо.

Ставила препарат за хемиско перење на свежо избелената коса и се исчешлала за да рамномерно го распореди препаратот. Меѓутоа, кога поминала со чешелот низ косата забележела дека истата паѓа. Најголемиот кошмар и се остварил. Продолжила да снима и на гледачите им ја открила потполно ќелавата глава на Јутјуб.

Мешавината од хемикалии била премногу за косата, која и онака била слаба, па ја изгубила целата.