петок, 4. декември 2020. Вести денес: 162
home Занимливости

На продажба куќата во која популарниот актер беше пронајден мртов (ФОТО)

На продажба куќата во која популарниот актер беше пронајден мртов (ФОТО)

Популарниот актер, покојниот Робин Вилијамс живееше во луксузна куќа со средноземен стил во 2014, каде и си го одзеде животот.

Куќата која има шест спални соби и шест купатила сега е на проджба за сума од 7,25 милиони долари.

Вилата на еден спрат се наоѓа во Сан Франциско и има фантастичен поглед кон морето речиси од сите спални соби.

Коронавирус