среда, 18. мај 2022. Вести денес: 187
home Занимливости

На овој човек сите му се восхитуваат: Автобус падна во река и тогаш се појави овој возач на кран (ВИДЕО)

Еден автобус заврши во реката Чангџоу во Кина кога во него удри автомобил.
На овој човек сите му се восхитуваат: Автобус падна во река и тогаш се појави овој возач на кран (ВИДЕО)

Истиот момент, возач на кран дотрча на самото место. Кога видел колку е сериозна ситуацијата брзо се вратил во камионот и со помош на кранот ги извлече сите четворица патници.

Вистинска среќа е што се најде овој хуман човек во клучниот момент на несреќата.

Коронавирус