четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 26
home Занимливости

На оваа плажа луѓето уживаат и во сред зима

На оваа плажа луѓето уживаат и во сред зима

Температурите во САД, во текот на изминатиот викенд, паднале толку ниско што во државата Мејн, било забележано нешто што досега таму не било никогаш видено.

Имено, еден човек, на исклучително ладни температури, излегол да се рекреира.

Тој бил забележан како се лизга, и тоа на плажа.

Водата од океанот на плажата на островот Мејн формирала дебел слој од мраз, идеален за овој зимски спорт.

Видео снимката од лизгањето на YouTube ја објавил жителот Питер Лакуси, кој во коментар напишал: Обичен ден на плажа во Мејн.

Температурите забележани во Мејн, во текот на изминативе денови биле исклучително ниски, дури и до -23 степени Целзиусови.

Коронавирус