четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 68
home Занимливости

На ова бебе никој не смее да му се приближи: Кученцето претера со улогата на заштитник (ВИДЕО)

На ова бебе никој не смее да му се приближи: Кученцето претера со улогата на заштитник (ВИДЕО)

Познато е дека кучињата кои се чуваат дома се поставуваат заштитнички кога во домот ќе дојде бебе.

Но, ова куче можеби претерало во тоа.

Кученцето толку многу го штити бебето што лае дури и на родителите кога ќе сакаат да му се приближат.

Всушност, тоа го прават најдобрите пријатели, нели?