недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

На некои им е “слатко“, на други “одвратно“: Ова е најдолгото куче во светот (ВИДЕО)

На некои им е “слатко“, на други “одвратно“: Ова е најдолгото куче во светот (ВИДЕО)

На Инстаграм е објавена видео снимка од најдолгото куче на светот.

Видеото го имаат погледнато над 600.000 луѓе.

Во коментарите на видеото има поделени мислења, некои велат дека ова куче е преслатко, а има и такви кои пишуваат погрдни зборови.

 

View this post on Instagram

 

This is easily the longest dog I have ever seen 😧 (@eriszoi)

A post shared by LADbible (@ladbible) on

Коронавирус