сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 12
home Занимливости

Музичка терапија во Турција: Медицинскиот персонал и со чочек лекува пациенти

Музичка терапија во Турција: Медицинскиот персонал и со чочек лекува пациенти

Вистинската терапија – турска музика, гласи краткиот коментар под виралното видео кое се шири на социјалните мрежи.

На видеото може да се види болничка просторија со пациенти, кои покрај редовната терапија примаат и музичка. Заедно со пациентите во ритамот на чочекот играат и медицинските сестри и останатиот медицински персонал.

The Real Therapy – Turkish Music!!

The Real Therapy – Turkish Music!! ❤️

Gepostet von Turkish Dream am Donnerstag, 26. September 2019