вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Занимливости

Можете ли да погодите што има на сликата? Се работи за специјалитет од кои некои се гадат, а други го обожаваат

Можете ли да погодите што има на сликата? Се работи за специјалитет од кои некои се гадат, а други го обожаваат

На социјалните мрежи се појавила фотографија заради која многумина останале збунети. Иако се работи за специјалитет, многу мал број на луѓе би можеле да кажат за што точно се работи.

Доколку помисливте дека се работи за бубрези, честитаме, во право сте !

И на социјалните мрежи многумина погодија за што станува збор.

-Што би рекла мојата покојна баба, додека беше жива.. Деца, не сте биле гладни вие.. Кога ќе се подготви а не знаете дека е тоа.. Прсти би излижале, гласи еден од коментарите.

Неко баш и не биле воодушевени од ова јадење.

-Јадете вие бели бубрези ако се толку вкусни, а ја знам што е квалитетно место, тоа и ќе си подготвам и убаво ќе ручам, приетно јадење и вам, е еден од коментарите.