сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 46
home Занимливости

Можете ли да го добиете точното решение на оваа навидум едноставна задача?

Можете ли да го добиете точното решение на оваа навидум едноставна задача?

Оваа математичка задача која што навидум е лесна, намачи многумина. Погледнете го видеото!

Коронавирус