понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Занимливости

Момче се обиде да ограби баба, но брзо зажали за таа идеја: Реакцијата на бабичката е за “секоја чест“ (ВИДЕО)

Момче се обиде да ограби баба, но брзо зажали за таа идеја: Реакцијата на бабичката е за “секоја чест“ (ВИДЕО)

Едно од видеата кои ја фасцинираа интернет заедницата минативе денови се однесува на баба која им ги „помрси конците“ на разбојниците.

Додека бабата си седеше и си пишуваше на својот мобилен телефон, на неа налетаа двајца момчиња со мотор. Еден од нив се обиде да ја ограби, но не успеа во својата намера.

Снимката, наводно, била направена во Република Јужна Африка, а реакцијата на бабата воодушеви многумина.