четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 75
home Занимливости

Момче го украде автомобилот на родителите, а потоа доби лекција која ќе ја памети цел живот (ВИДЕО)

Момче го украде автомобилот на родителите, а потоа доби лекција која ќе ја памети цел живот (ВИДЕО)

Родители од Лас Вегас го казнија својот син. Малолетно момче, Ангел (14), го украл автомобилот на родителите и се возел низ улиците. Случајот е пријавен во полиција, а момчето доби казна што никогаш нема да ја заборави.

Родителите на момчето отишле на романтична вечера во Лас Вегас за да ја прослават годишнината од свадбата. Наскоро, нивната прослава беше прекината со повик на полицијата. Нивниот син (14) го украл автомобилот од гаражата и ги вознемири соседите, кои повикаа полиција.

Веднаш ја прекинале прославата и се вратиле дома, но го известиле нивниот син дека сериозно ги налутил, па решиле да го казнат. Тие целосно ја испразнија неговата соба и ги ставија сите негови работи покрај патот и го натераа да им го подари на случајните минувачи.

-Само сакав да возам, но немам возачка дозвола, па го зедов автомобилот, рече Ангел за американска телевизија и додаде дека сам го измил автомобилот и бидејќи немал како да го исуши, решил да го вози.