среда, 14. април 2021. Вести денес: 144
home Занимливости

МОЌНА ФОТОГРАФИЈА: Куче ги спаси овците од волци, а еве каква благодарност доби

МОЌНА ФОТОГРАФИЈА: Куче ги спаси овците од волци, а еве каква благодарност доби

Оваа фотографија е толку моќна што покажува какви емоции знаат да покажат животните.

Овца изразува благодарност на едно куче откако тоа го спаси нејзиното јагне и целото стадо од напад на глутница волци. Кучето е многу повредено, а во херојскиот чин го ризикуваше својот живот.

Фотографијата нека биде лекција за луѓето и љубовта.

Најнови вести

Коронавирус