вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 203
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

home Занимливости

Модниот свет во неверување откако го видоа лидерот на Северна Кореја како зачекори на црвениот тепих – прв пат носи вакво нешто (ВИДЕО)

Модниот свет во неверување откако го видоа лидерот на Северна Кореја како зачекори на црвениот тепих – прв пат носи вакво нешто (ВИДЕО)

Северно корејскиот лидер Ким Џонг Ун падна во очите на целиот свет откако вчера одржа говор по повод годишнината од основањето на владејачката работничка партија на Северна Кореја.

Но, иако сите мислеа дека тој го привлече своето внимание со говорот, сепак модниот свет остана подзинат кога виде како лидерот на државата се појави за да држи говор.

Имено Ким на црвениот тепих во раскошната сала зачекори во сјајни црни сандали со црни чорапи се со цел да се вклопат со неговото црно одело.

Аналитичкиот дописник за „НК Њуз“ прв ги забележа сандалите на Ким и изјавил дека не му е јасно зошто лидерот се одлучил за вакво нешто и дека прв пат носи сандали.

Инаку тој беше во центарот на вниманието и ова лето кога месец дена се немаше појавено во јавноста, по што започнаа шпекулации за неговото здравје.

Локални избори 2021