петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 112
home Занимливости

МОДАТА ЗАБЕГА: „Гучи“ направи фустан за мажи, изгледот и цената се шокантни

МОДАТА ЗАБЕГА: „Гучи“ направи фустан за мажи, изгледот и цената се шокантни

Модната марка „Гучи“ лансираше фустан за мажи со сатенска лента и јака. Идејата беше да се прекине со токсичните стереотипи кои го обликуваат идентитетот на машкиот пол.

Вториот проблем со оваа креација е што чини многу и не е толку убава како некои други парчиња „Гучи“ од новата колекција.

Овој фустан за мажи чини 2.200 евра.

Најголем дел од коментарите кои го преплавија светот велат дека модата забегала!

Коронавирус