петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 194
home Занимливости

Многумина се згрозени: Се омажи со 16 години постар маж, другарка е со неговата ќерка (ФОТО)

Многумина се згрозени: Се омажи со 16 години постар маж, другарка е со неговата ќерка (ФОТО)

19 годишната Кери Џет го запознала својот сегашен сопруг, 35 годишниот Марк на социјалната мрежа „Whisper“ ден пред својот 18 роденден.

Тие веднаш почувствувале силна телесна привлечност, но не ни сонувале дека ќе заљубат еден во друг. Меѓутоа, нивниот разговор течел глатко и се чувствувале како да се знаат цел живот.

Само четири месеци подоцна, парот започнал заеднички живот, а за пет месеци се венчале во септември минатата година. И покрај старосната разлика од 16 години, тие планираат да го прошират семејство и сонуваат за две или три заеднички деца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carrie Jett (@carrie_jett1) on

Имено, Марк веќе има 15 годишната ќерка од минатата врска. Тинејџерката го одобрува новиот брак на нејзиниот татко и одлично се сложува со четири години постарата маќеа. Целото негово семејство со две раце ја дочекале младата Кери, додека од нејзина страна требало малку повеќе време да го прифатат изборот на ќерката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carrie Jett (@carrie_jett1) on

Иако се заедно само една и пол година, сопружниците веќе многу работи минале заедно, а посебно тажен момент бил спонтаниот абортус кој Кери го имала во јули оваа година. Лошите погледи на минувачите на улица веќе не ги допираат.

-Ако некој не ја одобрува мојата врска или ја критикува, има потполно право на тоа ако поради тоа се посреќни или се чувствуваат со своите проблеми. Но и јас имам право да бидам среќна и затоа сум со Марк. Тој ме усреќува и со него се чувствувам сакано, изјави Кери за Дејли Мејл.

Коронавирус