среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 157
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

Многумина им завидуваат, а нив не им е лесно: Ова се највисоките жени во светот (ВИДЕО)

Многумина им завидуваат, а нив не им е лесно: Ова се највисоките жени во светот (ВИДЕО)

Факт е дека високите луѓе имаат многу предности, но ако сте меѓу највисоките, тоа нема да ви се допадне.

На пример, на високите жени никогаш не им треба помош да земат нешто од највисоката полица.

Што ако спаѓате во категоријата највисоки жени во светот? Мејси Курен, со нејзините 205 сантиметри, многу добро знае како изгледа тоа…