вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 75
home Занимливости

Младоженецот ја прекина свадбата: Невестата плачеше кога сфати зошто го сторил тоа! (ВИДЕО)

Младоженецот ја прекина свадбата: Невестата плачеше кога сфати зошто го сторил тоа! (ВИДЕО)

Кога Оли и Лиз се свршија, им беше јасно дека нивната венчавка ќе го привлече вниманието на учениците бидејќи таа беше наставник по музичко образование во едно училиште.

Знаејќи колку нејзините ученици значат, Оли реши да ги покани на свадбата како специјални гости. Тие тука имаа посебна намена. Вежбаа во недела, но успеаја да ја чуваат тајната до крај.

Откако брачниот пар го изговори судбоносното „да“ на олтарот, од горниот кат на црквата можеше да се слушне пеењето на нивната омилена песна „Илјада години“ во изведба на Кристина Пери.

Лиз веднаш плачеше од среќа, не верувајќи какво изненадување и приреди нејзиниот новопечен сопруг. Ние веруваме дека таа е прекрасна наставничка која повеќе од заслужуваше ова.

Коронавирус