вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 94
Во живо

Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Занимливости

Младоженецот ги остави во шок невестата и гостите: Погледнете како се појави на својата свадба (ВИДЕО)

Младоженецот ги остави во шок невестата и гостите: Погледнете како се појави на својата свадба (ВИДЕО)

Еден младоженец дошол до идеја на венчавката да се појави во оклопно возило.

Имено по градските улици во Болтон, Англија тргнал на свадба во тенк.

Поканетите на оваа Индиска свадба, биле затечени од ваквата глетка и она што младоженецот им го приредил.

Тој до салата за венчавка пристигнал во тенк.

Додека некои го фалеа и се воодушевија на уникатната идеја, други го осудија.

Локални избори 2021