среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

Мистер Бин од реалниот живот: Келнер им ја украде славата на нобеловците (ВИДЕО)

Мистер Бин од реалниот живот: Келнер им ја украде славата на нобеловците (ВИДЕО)

Градското собрание во Стокхолм беше местото за прием и гала-вечера, во чест на победникот на годинешната Нобелова награда, но еден детаљ од вечерата стана вирален хит по социјалните мрежи.

Еден од келнерите не се покажа во најдобро светло, откако храна падна врз грбот на шведски академик, па неумесно тргна да ја спасува ситуацијата, но единствено потсети на скеч на Мистер Бин.

На вечерата присуствуваа 1.340 гости, а оброците беа подготвени од 40 врвни готвачи.

Коронавирус