сабота, 19. октомври 2019. Вести денес: 79
home Занимливости

Мислите дека оваа куќа е премногу стара? Ѕирнете внатре (ВИДЕО)

Новите сопственици го задржале традиционалниот надворешен изглед, но внатрешноста е целосна спротивност.
Мислите дека оваа куќа е премногу стара? Ѕирнете внатре (ВИДЕО)

Оваа куќа во англискиот град Корнвал е изградена далечната 1688 година.

Новите сопственици го задржале традиционалниот надворешен изглед, но внатрешноста е целосна спротивност.

Оваа куќа е доказ дека за книгата не треба да судите по кориците…

Погледнете и споделете со пријателите ако ви се допаѓа изгледот на оваа куќа.