сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Занимливости

Мислите дека оваа куќа е премногу стара? Ѕирнете внатре (ФОТО)

Новите сопственици го задржале традиционалниот надворешен изглед, но внатрешноста е целосна спротивност.
Мислите дека оваа куќа е премногу стара? Ѕирнете внатре (ФОТО)

Оваа куќа во англискиот град Корнвал е изградена далечната 1688 година.

Новите сопственици го задржале традиционалниот надворешен изглед, но внатрешноста е целосна спротивност.

Оваа куќа е доказ дека за книгата не треба да судите по кориците…

Погледнете и споделете со пријателите ако ви се допаѓа изгледот на оваа куќа.

Парламентарни избори 2020