вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 0
home Занимливости

Мислеше дека првиот збор на бебето ќе му биде „тато“, но гадно се измами (ВИДЕО)

Мислеше дека првиот збор на бебето ќе му биде „тато“, но гадно се измами (ВИДЕО)

Пред бебињата да научат да зборуваат на вистински јазик, тие си брборат. За да ги охрабрите да зборуваат, треба почесто да им читате.

Овој татко зеде книга со слики за татко за да го научи бебето да изговари „тато“, но гадно се измами. Наместо „тато“, симпатичното бебе рече „мама“. Вториот збор му беше поинтересен.