петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Занимливости

Министерка за здравство стана хит на социјалните мрежи: Ваква заштитна маска не сте виделе (ФОТО)

Министерка за здравство стана хит на социјалните мрежи: Ваква заштитна маска не сте виделе (ФОТО)

Белгиската министерка за здравство, Маги де Блок, во неколку наврати го има привлечено вниманието на социјалните мрежи со нејзината појава, одлуки и изјави.

Овојпат тоа е поради заштитната маска.

Во парламентот таа се појавила со маска на која е испечатен нејзиниот лик.

Коронавирус