вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 67
home Занимливости

„Минионот“ го збуни Трамп, а тој со неговата постапка го насмеа светот за ноќта на вештерките (ВИДЕО)

„Минионот“ го збуни Трамп, а тој со неговата постапка го насмеа светот за ноќта на вештерките (ВИДЕО)

Како дел од одбележувањето на Ноќта на вештерките во Белата куќа, американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија им поделија бонбони и чoколади на маскираните дечиња.

Главна сензација на настанот беше реакцијата на претседателот и на Меланија откако кон нив пријде дете маскирано како „минион“ од анимираниот филм „Подлиот јас“.

Тоа не носеше кошничка за слатките, па Трамп одлучи го стави чоколадото на неговата глава.

Коронавирус