среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

Милион луѓе го погледнаа овој календар: Еве што ќе се случи во февруари 2021 година (ФОТО)

Милион луѓе го погледнаа овој календар: Еве што ќе се случи во февруари 2021 година (ФОТО)

Овој февруари на календарот ќе изгледа многу „смирувачки“

Група на Твитер забележа нешто интересно за февруари 2021 година.

Имено, февруари 2021 година започнува во понеделник и завршува во недела, така што календарите (кои започнуваат во понеделник и завршуваат во недела) изгледаат „многу смирувачки“, пишуваат твитерџиите.

„Погледнете колку е смирувачки февруари 2021 година“, стои во објавата на Твитер што од септември им се допаѓа на скоро половина милион луѓе.

„Совршено. Совршен и краток, особено по јануари, кој трае со години “,

„ Ова е сонот на секој перфекционист “, се само некои од коментарите, а имаше и такви кои се пошегуваа: „ Дали воопшто ќе го доживееме февруари 2021 година? “

Коронавирус