петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Мигрант легнал на покривот на камион и мислел дека никој не го гледа, а тоа што следувало потоа ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Мигрант легнал на покривот на камион и мислел дека никој не го гледа, а тоа што следувало потоа ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Мигрантите на различни начини гледаат да стигнат до Европа, па така еден е снимен во многу необичен обид.

На Фејсбук се појави снимка од еден мигрант снимен во пристаниште во Мароко кој на еден брод се обидел да се прошверцува качен врз камион кој го пренесувале на траект.

Легнал на покривот од камионот мислејќи дека никој не го гледа. Можеби не го виделе работниците од пристаништето, но заборави дека има луѓе и на палубата.

Нормално неговиот гест ги насмеа и тие што го снимија видеото, што и се забележува на снимката, погледнете.