понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 24
home Занимливости

Метеор го осветли небото над Мелбурн на Денот на вљубените (ВИДЕО)

Метеор го осветли небото над Мелбурн на Денот на вљубените (ВИДЕО)

Небото над Мелбурн во неделата вечер, на Денот на вљубените, било осветлено од метеор што паѓа.

Би-Би-Си објави видео кое прикажува блесок при пад на метеор, што, како што наведува, придонело за романтичната атмосфера на Денот на вљубените во овој австралиски град за време на петдневните мерки за заклучување.

Метеорот се движел со брзина од околу 40 километри на час.

ЕУРО 2020

Македонија