сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 21
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Занимливости

Меланија во совршен летен фустан: Тој чини 1.000 евра, а сопругата на Трамп во него изгледа како милион долари (ФОТО)

Популарната Словенка беше многу расположена, а нејзината модна комбинација потврди дека е исконска модна икона.
Меланија во совршен летен фустан: Тој чини 1.000 евра, а сопругата на Трамп во него изгледа како милион долари (ФОТО)

Првата дама на Америка, Меланија Трамп пред празниците посети детска болница во Флорида, а во текот на посетата на малите пациенти им подели подароци.

Популарната Словенка беше многу расположена, а нејзината модна комбинација потврди дека е исконска модна икона.

Носеше црно-бел пругаст фустан со асиметричен крој кој го нагласуваше струкот, а тој изгледаше одлично во комбинација со чевлите од Кристијан Лабутен. Нејзината комбинација која чинела нешто помалку од 1.000 евра ја осмислил американскиот дизајнер Адам Липес.

Адам Липес е дизајнер кој често го бира Амал Клуни, а во својата гардероба има неколку парчиња од него. Во текот на зимата познатата адвокатка го носеше неговиот капут со крзно.

Поранешната сопруга на Доналд Трамп, Ивана на шега изјави дека таа е неговата прва сопруга и додаде: „Значи, јас сум прва дама. Ок?“. На тоа стигна одговор од таборот на Меланија: „Првата дама својата титула има намера да ја користи да би им помогнала на децата, а не да продава книги“. Оваа посета во болницата и дружењето со децата потврда дека таа не го изгубила својот фокус.