сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Занимливости

Меѓународниот саем на автомобили во Женева одложен за 2022 година

Меѓународниот саем на автомобили во Женева одложен за 2022 година

Организаторите на меѓународниот саем на автомобили во Женева соопштија денес дека нема да се организира саем во 2021 година.

Според анкетираните, подобро е да се одржи саемот во 2022 година бидејќи сега многумина не би учествувале, пренесува Ројтерс.

Автомобилскиот сектор моментално се наоѓа во тешка состојба и ќе е потребно време да се опорави ситуацијата по пандемијата, наведе одборот и советот на Фондацијата на Меѓународен саем на автомобили.

Парламентарни избори 2020