петок, 30. јули 2021. Вести денес: 152
home Занимливости

Мечки се појавија пред велосипедисти на Шар Планина, погледнете како се спасиле (ВИДЕО)

Мечки се појавија пред велосипедисти на Шар Планина, погледнете како се спасиле (ВИДЕО)

Овие двајца момци доживеале едно необично искуство на Шар Планина.

Имено, додека ги возеле своите велосипеди, на само неколку метри од нив се појавуваат две мечки. Тие им го пресекуваат патот, но за среќа не доаѓа до директен судар иако само неколку секунди ги делат од него.

Велосипедистите раскажуваат дека по настанот, поголемата мечка започнала да го следи, но искусните велосипедисти вешто успеале да се извлечат од оваа ситуација.

Погледнете како изгледа средбата со двете мечки!

Коронавирус