петок, 4. декември 2020. Вести денес: 96
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со блокада во Скопје и со протест во 20 градови, оставка на Заев веднаш!

home Занимливости

Мажите од овие професии најмногу изневеруваат

Мажите од овие професии најмногу изневеруваат

Денеска успеавме да пронајдеме на интернет едно навистина интересно австралиско истражување за неверството. Во ова истражување била дел и страницата за запознавање на партнер, Victoria Milan, и во него учествувале 5, 650 корисници.

Според ова истражување се покажало дека луѓето кои имаат голем притисок на работното место како во финансиите, спремни се да го изневерат својот партнер.

Еве кои се деветте професии со кои луѓето најмногу изневеруваат:

  1. Финансии
  2. Авио индустрија
  3. Доктори
  4. Бизнисмени
  5. Спортисти
  6. Уметници
  7. Работа во ноќни клубови
  8. Правна индустрија
  9. Комуникации и односи со јавност
  10. Магационер

Коронавирус